Depilacja Laserowa - Alicja Modrzyk

Przejdź do treści

Menu główne:

Depilacja laserowa Light Sheer
Depilacja laserowa Light Sheer
jest to obecnie najbardziej zaawansowana na świecie technologia w skutecznym usuwaniu niechcianych włosów, a zarazem doskonała wiadomość dla kobiet i mężczyzn, którzy chcą pozbyć się nadmiernego owłosienia.

Z metody tej skorzystało już tysiące Klientek i Klientów.

Działanie lasera diodowego Light Sheer
polega na niszczeniu mieszka włosowego za pomocą światła laserowego.

Przenikająca do 2mm w głąb skóry wiązka energii jest pochłaniana przez melaninę (barwnik włosa) i zamieniana na ciepło (następuje uszkodzenia macierzy włosa).

Podczas depilacji usuwane są włosy, które w danym momencie są w fazie wzrostu. Laser Light Sheer swoją skuteczność zawdzięcza zastosowanej długości fali lasera – 400nm. Energia wytwarzana przez laser jest całkowicie bezpieczna dla człowieka.

Light Sheer to gwarancja najwyższej jakości depilacji na świecie. Pozwala spełnić marzenie o gładkiej skórze.
PRZED KAŻDĄ DEPILACJĄ LASEROWĄ LIGHT SHEER W INSTYTUCIE ESTHETIQUE ZAPRASZAMY PAŃSTWA NA CAŁKOWICIE BEZPŁATNĄ KONSULTACJĘ!
Alicja Modrzyk podczas wykonywania zabiegu depilacji laserowej Light Sheer
DLACZEGO LASER LIGHT SHEER?
Wybór najlepszego urządzenia zajął nam wiele czasu. Na rynku dostępnych jest wiele systemów do depilacji (opartych na różnych technologiach), a ich skuteczność znacząco się różni. Chcieliśmy zaoferować Państwu usługę na najwyższym poziomie, dlatego naszymi priorytetami przy wyborze lasera były: • najwyższa skuteczność, • bezpieczeństwo, • komfort dla Klienta, • stosunkowo mała liczba zabiegów do osiągnięcia zadowalającego efektu. Laser posiada certyfikat bezpieczeństwa i jakości wydany przez United States Food and Drug Administration honorowany na całym świecie oraz certyfikaty instytucji europejskich, w tym ISO 9001. Jest to zupełnie nowe urządzenie, które gwarantuje wysokie parametry pracy, a tym samym skuteczność wykonywanych zabiegów. W porównaniu z jego poprzednikiem system posiada poprawiony układ chłodzenia końcówki CHILL TIP, który doskonale chroni i chłodzi górną warstwę skóry przed, w czasie oraz po każdym impulsie, przez co sam zabieg jest bardzo efektywny i niemalże bezbolesny.
RANKING LASERÓW UŻYWANYCH DO DEPILACJI LASEROWEJ:
• Laser Diodowy Light Sheer – trzy miesiące po skończonej depilacji stwierdza się zmniejszony odrost o 98%!
• Laser Aleksandrytowy – trzy miesiące po skończonej depilacji stwierdza się zmniejszony odrost o 80%
• Laser Yagowy – trzy miesiące po skończonej depilacji stwierdza się zmniejszony odrost o 44-66%
• Laser Rubinowy – trzy miesiące po skończonej depilacji stwierdza się zmniejszony odrost o 20-60%
WSKAZANIA DO DEPILACJI LASEROWEJ:
• nadmierne owłosienie,
• brak czasu na codzienną depilację,
• duże owłosienie u Pań z zaburzeniami endokrynologicznymi (hirsutyzm),
• usuwanie włosów w celu kosmetycznym dotyczy wszystkich części ciała, oprócz łuków brwiowych,
• zabieg polecany u osób z problemem wrastania włosów, często po innych metodach depilacji,
• depilacja laserem diodowym Light Sheer jest sposobem na przerzedzenie włosów u mężczyzn, w przypadku silnej nadwrażliwości skóry po goleniu, czy zbyt gęstym owłosieniem.
PRZECIWWSKAZANIA DO DEPILACJI LASEROWEJ:
• ciąża,
• peelingi, co najmniej 7 dni przed zabiegiem depilacji laserowej nie należy go wykonywać,
• opryszczka oraz inne ostre infekcje skóry,
• świeża opalenizna, do której zaliczamy także solarium (czas od ostatniego opalania nie powinien być krótszy niż 5 tygodni przed zabiegiem). Przed depilacją laserową nie wolno również używać samoopalaczy,
• kremy z Retinolem należy odstawić, co najmniej 4 tygodnie przed zabiegiem,
• leki światło-uczulające (Retoinoidy),
• zioła, jak dziurawiec, nagietek, należy odstawić 2-3 tygodnie przed zabiegiem, oraz podczas całej fazy zabiegu,
• depilację woskiem, pęsetą, depilatorem również należy przerwać, co najmniej 4 tygodnie przez depilacją laserową,
• bielactwo, łuszczyca, skłonność do przebarwień skóry również jest przeciwwskazaniem do zabiegu usuwania włosów laserem Light Sheer.
Zabieg depilacji laserowej jest powtarzany, co 6-8 tygodni.
JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO ZABIEGU DEPILACJI LASEROWEJ ?
Do konsultacji należy zapuścić włosy na długość 3-4 mm w celu dokładnej oceny włosa.
Zabieg usuwania włosów jest poprzedzony analizą skóry.
W przypadku posiadania podrażnień lub zadrapań należy odczekać, aż skóra będzie wygojona.·Należy odczekać, co najmniej 2 dni po wykonanej próbie laserowej.
Przed zabiegiem konsultacyjnym, czy też właściwym zabiegiem depilacji laserowej skóra powinna być czysta, umyta, ogolona, bez żadnych środków pielęgnacyjnych czy natłuszczających. Włosy powinny być wcześniej świeżo zgolone, tak, aby podczas zabiegu nie wystawały na powierzchnię skóry. Przy dłuższych włosach, grubszych, jak na przykład u mężczyzn, chcących usunąć nadmierne owłosienie występuje ryzyko podrażnienia skóry po zabiegu.
JAK DŁUGO TRWA ZABIEG ?
Długość sesji laserowej może trwać od kilku minut do godziny lub dłużej w zależności od wielkości obszaru ciała, na który wykonywany jest zabieg.
CZEGO MOŻESZ SPODZIEWAĆ SIĘ W TRAKCIE I PO ZABIEGU ?
Zastosowanie lasera może wywołać delikatne uczucie mrowienia w skórze. Większość Pacjentów dobrze toleruje zabiegi, jednakże z powodu większej wrażliwości skóry w niektórych miejscach mogą wystąpić lekkie zaczerwienienia, bądź opuchnięcia, które w krótkim czasie ustępują.
JAK DZIAŁA LASER DIODOWY LIGHT SHEER NA TWOJE WŁOSY?:
Światło lasera ma tak dobrane parametry, aby mogło zostać wychwycone przez barwnik włosa – melaninę. Powoduje ono podgrzanie struktury włosa do 70ºC i w efekcie jego spalenie. Najlepsze efekty przy depilacji laserowej osiągamy przy włosach zawierających dużą ilość barwnika (włosy ciemne). Istotny jest również kolor skóry. Im jaśniejsza skóra i ciemniejsze włosy (większy kontrast) tym efekty są lepsze.
DLACZEGO ZABIEG USUWANIA WŁOSÓW NALEŻY POWTARZAĆ?
Nie wszystkie włosy w danym momencie znajdują się w tej samej fazie cyklu. Włos przechodzi kolejno: fazę wzrostu, przejściową i spoczynku. Laser działa jedynie na włosy w fazie wzrostu, a więc te, które widzimy na powierzchni skóry. Ponieważ przejście włosów w poszczególne fazy nie odbywa się synchronicznie, zabieg depilacji laserowej musi być powtórzony.
ILE ZABIEGÓW NALEŻY WYKONAĆ, BY POZBYĆ SIĘ WŁOSÓW?:
Jest to proces indywidualny. Należy przyjąć od 4 zabiegów, ale może się również zdarzyć w pojedynczych przypadkach, że potrzebne będą kolejne 4 zabiegi. W celu całkowitego usunięcia włosów laserem diodowym Light Sheer wykonuje się średnio 4-5 zabiegów.
CZY WŁOSY PODCZAS DEPILACJI LASEROWEJ SĄ USUNIĘTE NA ZAWSZE ?
Laserem można uzyskać trwałą, ale częściową redukcję owłosienia. Trwała redukcja dotyczy około 80-90% włosów. Reszta włosów może odrastać w ciągu życia, ale ich ilość jest niewielka i z reguły są to włosy delikatne i jaśniejsze.
DLACZEGO SKÓRA NIE POWINNA BYĆ OPALONA ?
Opalanie pobudza wytwarzanie w naskórku melaniny. Laser działa na melaninę, ale pożądane jest, by była to melanina włosów. Jeśli po drodze światła laserowego pojawi się ten barwnik wcześniej – w naskórku (a włos leży głębiej) to znaczna część energii zostanie pochłonięta przez melaninę naskórka, a nie włosa. Zabieg taki będzie mało skuteczny, a poza tym doprowadzi do oparzenia naskórka. Nie zaleca się wykonywania zabiegów na świeżo opalonej skórze. Lepiej jest odczekać około 1 miesiąca od ostatniej ekspozycji na UV do czasu wykonania zabiegu depilacji laserowej.
CZY MOŻNA DEPILOWAĆ GŁĘBOKIE BIKINI ?
Tak. Można poddać się zabiegowi depilacji laserowej bikini, jak również można wykonać zabieg głębokiego bikini.
W CZYM PRZESZKADZA MECHANICZNE USUWANIE WŁOSÓW PRZED ZABIEGIEM USUWANIA WŁOSÓW?:
W trakcie pęsetkowania, woskowania lub przy użyciu depilatora mechanicznego usuwamy łodygę włosa, w której znajduje się melanina. Pozbawiamy tym samym laser elementu, na który ma działać. W skórze pozostają nadal komórki rozrodcze, więc taki włos z pewnością odrośnie.
JAKI CZAS NALEŻY „ZAPUSZCZAĆ” WŁOSY DO ZABIEGU?:
Włosów wcale nie trzeba „zapuszczać”, należy jedynie zaprzestać ich mechanicznego wyrywania ze skóry na około 1 miesiąc przed zabiegiem w przypadku włosów na twarzy i około 1,5-2 miesiące na tułowiu i kończynach. Oznacza to, że nie wolno w tym czasie używać wosku, pęsety ani depilatora mechanicznego. Dozwolone jest golenie włosów i stosowanie kremów lub pianek depilacyjnych. Zdarza się, że Klientki nie wytrzymują tak długiego okresu i przychodzą wcześniej, z niewielką ilością włosów. Należy liczyć się z nieco mniejszą skutecznością takiego zabiegu i ewentualną koniecznością wykonania większej ilości zabiegów.
CZY ZABIEG JEST BOLESNY ?
W momencie „strzału” lasera diodowego Klientki odczuwają delikatne ukłucia bądź pieczenie. Charakter tych odczuć w dużej mierze zależy od indywidualnej wrażliwości skóry, od lokalizacji owłosienia oraz koloru i grubości włosów. W indywidualnych przypadkach istnieje możliwość znieczulenia skóry (np. kremem EMLA) – w praktyce rzadko zachodzi taka potrzeba. Warto dodać, że głowica Light Sheera wyposażona jest w specjalną ramkę szafirową, która po przyłożeniu do skóry schładza ją, co również działa znieczulająco. Dodatkowo w celu znieczulenia możemy użyć schłodzonego żelu.
JAK WYGLĄDA SKÓRA PO ZABIEGU ?
Bezpośrednio po zabiegu na skórze obecny jest rumień, który najczęściej ustępuje po 2-3 godzinach. Dodatkowo w miejscach ujść włosów do skóry pojawia się drobny obrzęk około-mieszkowy. Jest to pożądana reakcja skóry, świadcząca o prawidłowym wykonaniu zabiegu. Zabiegi depilacji laserowej nie wyłączają z życia codziennego. Zaraz po zabiegu można powrócić do pracy, szkoły itp. W pojedynczych przypadkach rumień, oraz tzw. efekt spalonych włosów może utrzymywać się kilka dni. Przede wszystkim dotyczy to Panów, gdzie włos jest bardzo gruby, a skóra wrażliwa.
POSTĘPOWANIE PO ZABIEGU:
Najważniejszym zaleceniem jest zakaz opalania i peelingowania skóry! Nie wolno tego robić minimum 4 tygodnie po zabiegu. Opalanie grozi powstaniem przebarwień. Ponadto kilka dni po zabiegu nie wolno stosować dezodorantów i antyperspirantów (dotyczy zabiegu depilacji pach). Skóra po depilacji jest podrażniona, dlatego należy używać żeli bezmydłowych, toników bezalkoholowych oraz czystej wody. Polecany jest krem Alantan +, Bepanthen i Dermopanthen. Nie wolno też korzystać z basenów, gdzie woda jest chlorowana. Niezastosowanie się do tych zaleceń może skutkować wystąpieniem podrażnień skóry.
KIEDY WIDAĆ REDUKCJĘ OWŁOSIENIA ?
Redukcja owłosienia widoczna jest z zabiegu na zabieg. Każdorazowo udaje się zlikwidować 20-30% włosów. Klientka/Klient widzi zmniejszoną ilość włosów po 3 zabiegach, wówczas usunęliśmy już 50–70% włosów.
POWIKŁANIA PO ZABIEGU:
Powikłania po zabiegu depilacji laserowej Light Sheer zdarzają się niezwykle rzadko. W naszym Instytucie pracują tylko osoby, które odbyły specjalne certyfikowane szkolenia oraz posiadają wieloletnie doświadczenie oraz umiejętności potwierdzone praktyką.
Powikłania najczęściej związane są z oparzeniem: pęcherze czy strupki. Bardziej odległe powikłania mogą dotyczyć zaburzeń barwnikowych: przebarwień i odbarwień. W związku z działaniem na naskórek istnieje również ryzyko infekcji skórnych: bakteryjnych i wirusowych. Niemal wszystkie powikłania poddaje się leczeniu bez pozostawienia trwałych śladów (blizn). Dlatego bardzo ważne jest, aby zabiegi depilacji laserowej wykonywał tylko przeszkolony personel, a przed zabiegiem skóra została dobrze zdiagnozowana. Obowiązkowe jest zrobienie próby laserowej, która pomaga ustalić parametry zabiegu. W Esthetique tak właśnie postępujemy. Twoje zdrowie jest dla nas najważniejsze!
CZY MOŻNA POZBYĆ SIĘ JASNYCH WŁOSÓW ?
Blond włosy jak również siwe oraz rude są zawsze dużym problemem, ponieważ w jasnych włosach nie ma barwnika – melaniny. W chwili obecnej próbuje się barwić takie włosy specjalnymi substancjami, które wnikają w głąb skóry. Niestety metoda ta jest dość kosztowna, nie do końca przebadana i niepozbawiona pewnych efektów niepożądanych. Trudno, więc wypowiadać się na temat jej skuteczności.
 
2003 - 2015 Copyright © Alicja Modrzyk. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego